Śpiewający Aktorzy 2014: Katarzyna Kurdej-Mania

Folkowo i lokalnie dzieki aktorce Teatru Muzycznego w Gdyni.

 

Piosenki z recitalu „Okruchy życia”

Muzyka: Piotr Mania.
Sopot, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, 12 stycznia 2014

14.01.201423.52.00_big

 Foto. A. Matuszewski

 Absolwentka Studium Wokalno – Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Od 2004 roku aktorka i wokalistka Teatru Muzycznego w Gdyni.

Autorka scenariusza do spektaklu „Być Marilyn” w reżyserii Bernarda Szyca (2006 rok), w którym także zagrała i zaśpiewała. Z okazji Roku Chopinowskiego była pomysłodawcą a także wyreżyserowała świetnie przyjęty koncert z pieśniami Fryderyka Chopina we współczesnych aranżacjach Piotra Mani „Experyment Chopin” (2010 rok) finansowany przez Urząd Miasta Gdynia, w którym także zaśpiewała i zajęła się reżyserią świateł. Pomysłodawczyni i realizatorka recitalu „Okruchy spojrzeń” do wierszy Teresy Ferenc z muzyką Piotra Mani. Organizatorka warsztatów wokalnych z Grażyną Łobaszewską i Elżbietą Zapendowską dla artystów TM w Gdyni (2007 rok). Organizatorka i prowadząca warsztaty musicalowe dla dzieci z Ośrodka dla matek bezdomnych z dziećmi „Prometeusz” w Gdańsku (2011 rok) zorganizowane przez Stowarzyszenie Ludzie Teatru i finansowane przez Urząd Marszałkowski woj. Pomorskiego. Założycielka i przewodnicząca Stowarzyszenia Ludzie Teatru.

Dziś można ją zobaczyć w znakomitej roli Wójtowej w „Chłopach” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Zagrała m.in. Ariel i Wendy Jo w „Footloose” w reż. Macieja Korwina, Chawę w „Skrzypku na dachu” w reż. Jerzego Gruzy, Marię w „Lalce” w reż. Wojciecha Kościelniaka, Lilian Holiday w „Happy end” w Teatrze Wybrzeże w reż. Mariorje Hades, Babette i Podfruwajkę w „Pięknej i bestii” w reż. M. Korwina, Alicję w „Alicji w krainie czarów” w reż. Jerzego Jana Połońskiego & Jarka Stańka, Kitty w „Chicago” w reż M.Korwina, Jeannie w anglojęzycznej wersji „Hair” w Zurychu w reż. Jarosława Stańka, Annę w „Przebudzeniu wiosny”  w reżyserii Krzysztofa Gordona, asystentka reżysera w „Balu w operze” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka. Występowała w chórkach na scenach festiwali w Opolu i Sopocie (Ryszard Rynkowski, Marika, Marcin Daniec, z którym także odbyła trasę do Chicago i Detroit grając dla Polonii amerykańskiej).

Może Ci się spodobać...