Śpiewający aktorzy 2014: Magdalena Smuk

Czarująca aktorka Teatru Muzycznego.

 

Magdalena Smuk, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Można zobaczyć ją w rolach: Fiony w „SHREKU”,Jan w „GREASE” ,Pani Meliton: „LALKA” , Chawy: „SKRZYPEK NA DACHU”, Agnieszki: „FRANCESCO”, Barbary Markowskiej: „SZALONE NOŻYCZKI”, Mary Hubert: „SIOSTRUNIE”. Występuje także w spektaklu „TANGO NUEVO”.

Zagrała ponadto role: Adelajdy w spektaklu „TAJEMNICZY MR LOVE”, Roxy i June w „CHICAGO”, Marylin w „Być Marylin”, Żony w „Przejście przez morze. Kolęda”, Lisawy w „Janosiku, czyli Na Szkle Malowane”, Donny i Dione w „Hair”, Swietłany w „Szachach”, Muzy w „Przed premierą, czyli z życia krawcowych musicalowych”. Występowała również w spektaklach: „FOOTLOOSE – WRZUĆ LUZ!”, „Dracula”, „Prospero’s World”, „Jesus Christ Superstar”, „Wichrowe Wzgórza”, „Scrooge”, „Evita”, „Skrzypek na dachu”, „Czarodziej z krainy Oz”, „Muzyka Queen”, spektaklach dyplomowych „Kubuś Fatalista i jego pan” oraz „Śpiewać, śpiewać”, a także w licznych koncertach musicalowych.

Wystąpiła gościnnie w roli Joan w musicalu „Rent” w Operze na Zamku w Szczecinie. Wzięła udział w projekcie „Ballady ofiar – piosenki Nicka Cave’a” i „Dzieci z dworca ZOO”.

Magdalena Smuk na Facebooku

Za rolę Roxi Hart w „CHICAGO” otrzymała najwyższą Nagrodę Jury II Festiwalu Teatrów Muzycznych oraz Nagrodę Publiczności Festiwalu dla najlepszej aktorki. W 2012 roku otrzymała Nagrodę Teatralną Prezydenta Miasta Gdyni za kreację aktorską w spektaklu „TANGO NUEVO”.

Urodzona w Kłodzku, wychowana w Kromolinie, wyedukowana w Głogowie w Liceum Medycznym. Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1999). Solistka. Występuje na scenie Teatru od 1994 r. (za stroną Teatru Muzycznego). Ma ukochaną parkę dzieci: Tolę i Gawła, a najbardziej ze zwierząt lubi pająki.

 

Magdalena Smuk z zespołem w składzie: Ignacy Jan Wiśniewski – instrumenty klawiszowe, Rafał „Uhuru” Szyjer – gitary, Kazik Kaszubowski – gitara basowa, Paweł „Model” Osicki – perkusja/perkusjonalia wykonała piosenkę pt.  Miłość ci wszystko wybaczy z filmu „Szpieg w masce” Mieczysława Krawicza (1933). Muzyka: Henryk Wars, Słowa: Oldlen(Julian Tuwim).

15.02.201410.29.29_mini

Może Ci się spodobać...