Artur Guza

IMG_8639

Kompozytor, Aranżer, Aktor Scen Muzycznych, Wokalista.

Romans z muzyką rozpoczął w najmłodszych latach od nauki gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Oławie.

Warsztat wokalny szkolił pod kierunkiem Marka Bałaty w Prywatnej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej im. Zbigniewa Czwojdy we Wrocławiu.

Ukończył w 2007 roku Studium Wokalno-Aktorskie przy Teatrze Muzycznym i uzyskał tytuł Aktora Scen Muzycznych, a w 2014 Kompozycję i Aranżację Jazzową na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku.

Aktor Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni oraz Pedagog w Państwowym Studium Wokalno-aktorskim.

Jako kompozytor, aranżer i kierownik muzyczny przygotował wiele produkcji teatralnych współpracując z takimi reżyserami jak: Małgorzata Talarczyk /Prezydentki, Opowieść o ZOO/, Tomasz Mandes /Z twarzą przy ścianie/, Tomasz Czarnecki /Nie ma tego złego, Calineczka, Zielona wyspa banana, Królewna Śnieżka,  Hotel Palace, Brzydkie kaczątko, Kolędy z całego świata, Pippi, Bleee…, Wodna Opowieść, Mała Syrenka, Wiocha czyli piosenki o prostej miłości/, Małgorzata Ryś /Szach i Papuga, Gwiazdka w muzycznym/, Zbigniew Sikora /Gdyby do szkoły chodziły anioły, Na arce o ósmej/ ,Renia Gosławska /Miłość nieznana/, Donata Zuliani /Koncert na cztery łapy/, Jerzy Jan Połoński /Tuwim dla dorosłych/( najlepsza piosenka „Miłość Ci wszystko wybaczy” w aranżacji Artura Guzy i wykonaniu Anny Urbanowskiej, w plebiscycie Gazety Świętojańskiej „Najlepsze wydarzenie roku 2013″)

Nagroda Prezydenta Miasta Gdyni, Wojciecha Szczurka za opracowanie muzyczne spektaklu „Tuwim dla dorosłych”  inspirowany twórczością Juliana Tuwima w reż. Jerzego Jana Połońskiego;

Aranżer płyty kolęd „Bóg się rodzi na pomorzu” /Dziennik Bałtycki 2012-2013/.

Do osiągnięć artysty należy również skomponowanie hymnu dla Polish School in Derby w USA.

Skomponowanie Drogi Krzyżowej na orkiestrę symfoniczną i chór chłopięcy, która miała prapremiere w kwietniu 2012 roku w Filharmonii im. Józefa Elsnera w Opolu /dyrygent Young Chil Lee/

140526PM0047