Grace Gospel Choir

11196265_811042342264310_5610951286504748250_n

 

Na początku… były I Warsztaty Gospel w Gdańsku.
A jeszcze wcześniej (czyli w prapoczątku) były Warsztaty w Krakowie i to cudowne uczucie uniesienia wynikające z radosnego, żywiołowego śpiewania dla Stwórcy – jednym słowem – Gospel. Oraz grupka fascynatów, którzy zapragnęli przenieść ten fenomen na rodzimy grunt. Dzięki pomocy Stowarzyszenia Gospel oraz Bożemu błogosławieństwu, udało się. Warsztaty w Gdańsku odbyły się w kwietniu 2004 roku. Rozśpiewani do granic możliwości warsztatowicze zapragnęli mieć u siebie Gospel na co dzień (na co tydzień, jeżeli chcemy być precyzyjni :) ) i tak narodziła się idea chóru.

Słowo ciałem się stało 13 września 2004 r. w Gdańsku w Centrum Chrześcijańskim Nowe Życie, które gościło i wspomagało nasz chór przez następne 2 lata. Matką i Ojcami założycielami chóru byli Joanna Klekowiecka (Rutkowska de domo) – dyrygentka, pastor zboru Nowe Życie – Marian Biernacki (ponad dwuletni opiekun chóru), oraz bracia Wojciech i Tomasz Kwaśnikowie (przedstawiciele ekipy gdańsko-gospelowo-warsztatowej). Pierwsze spotkanie zgromadziło około 50 osób entuzjastycznie nastawionych do śpiewania Gospel. Wybrano nazwę Gdańsk Gospel Choir (Gdański Chór Gospel), pod którą funkcjonowaliśmy przez następne trzy lata.

Oficjalna strona GGC

FB

Dziś… Mamy za sobą liczne próby, wiele koncertów, udział w konkursach i festiwalach (niektóre okraszone nawet pewnymi sukcesami). Od września 2007 nasz chór działa pod nazwą Grace Gospel Choir. Baza chóru (miejsce prób) mieści się w Sopocie, w II LO im. Bolesława Chrobrego przy alei Niepodległości 751. Chór w swoim założeniu jest ekumeniczny i międzywyznaniowy (nie działa pod egidą żadnego z kościołów), a chórzyści wywodzą się z różnych wspólnot chrześcijańskich.