Słowiańska Dusza

c

 

Słowiańska dusza jest zespołem międzynarodowym. Chociaż członkowie zespołu pochodzą z różnych krajów, z Ukrainy, Polski i Białorusi, łączą ich wspólne słowiańskie korzenie. Śpiewają razem dla radości obcowania z piękną muzyką.

Igor Dubicki jest muzykiem, kompozytorem, autorem tekstów. Pochodzi z Ukrainy z Kamieńca Podolskiego, gdzie ukończył Wydział Muzyczny Państwowego Uniwersytetu. Jest laureatem ogólnoukraińskich i międzynarodowych konkursów. Wydał 8 płyt. Przyjechał do Polski w 2010.

Gala Audzeyenka pochodzi z Białorusi. Jest lekarką okulistką.  Jej wrażliwość muzyczna i pasja śpiewania skłoniły ją do przystąpienia do zespołu.

Basia Skarżyńska – z wykształcenia skandynawistka. Jest współtwórczynią programu „Od przedszkola do Opola”, który prze 15 lat tworzyła dla TVP. Swoje zamiłowanie do śpiewania realizuje w Słowiańskiej Duszy.

Ada Majdzińska – zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, edukacją artystyczną w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od lat związana jest wokalnie z trójmiejskimi zespołami.

Leszek Muchowiecki  jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej.Współpracuje ze sceną teatralną Centrum Kultury w Gdyni – Recital Cafe: – „Piosenka Francuska” , „Piosenka Żydowska”, a także Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, – spektakle „Fado” i „Fatum”. Autor wielu projektów i opracowań muzycznych. Gra na akordeonie.