Magdalena Smuk Teatr Muzyczny

smuk

Urodzona w Kłodzku, wychowana w Kromolinie, wyedukowana w Głogowie w Liceum Medycznym.  Absolwentka  Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1999). Solistka. Występuje na scenie Teatru Muzycznego od 1994 r.

Można zobaczyć ją w rolach:  Jagustynki w „Chłopach”, Fiony w ”Shreku”, Jan w  ”Grease” ,Pani Meliton: ”Lalce” , Chawy: ”Skrzypku na dachu”, Barbary Markowskiej: ”Szalonych nożyczkach”. Występuje także w spektaklu ”Tango nuevo”, „Siostruniach”, Sindbadzie”.

Zagrała ponadto role: Agnieszki: ”Francesco”, Adelajdy w spektaklu  ”Tajemniczy Mr Love”, Roxy i June w”Chicago”, Marylin w „Być Marylin”, Żony w „Przejściu przez morze. Kolęda”, Lisawy w „Janosiku, czyli Na Szkle Malowane”,  Donny i Dione w „Hair”, Swietłany w „Szachach”, Muzy w „Przed premierą, czyli z życia krawcowych musicalowych”.  Występowała również w spektaklach: ”Footloose – Wrzuc luz!”, „Dracula”, „Prospero’s World”, „Jesus Christ Superstar”, „Wichrowe Wzgórza”, „Scrooge”, „Evita”, „Skrzypku na dachu”, „Czarodzieju z krainy Oz”, „Muzyka Queen”, spektaklach dyplomowych „Kubuś Fatalista i jego pan” oraz „Śpiewać, śpiewać”, a także w licznych koncertach musicalowych. Wystąpiła gościnnie w roli Joan w musicalu „Rent” w Operze na Zamku w Szczecinie.  Wzięła udział w projekcie „Ballady ofiar – piosenki Nicka Cave’a” i „Dzieci z dworca ZOO”. Za rolę Roxi Hart w ”Chicago” otrzymała najwyższą Nagrodę Jury II Festiwalu Teatrów Muzycznych oraz Nagrodę Publiczności Festiwalu dla najlepszej aktorki.

Od 2011 bierze udział w kolejnych edycjach koncertu „Śpiewający aktorzy” na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie.

Strona w serwisie Teatru Muzycznego