Mateusz Deskiewicz Teatr Muzyczny

deskiewicz

Mateusz Deskiewicz – aktor i wokalista, ma w swoim dorobku role w spektaklach muzycznych, dramatycznych, filmie i serialu.

FB

Od 2004 roku związany na stałe z Teatrem Muzycznym im. D. Baduszkowej w Gdyni, gdzie można zobaczyć go w rolach: Maksa w „Avenue Q”, Kazika w „Chłopach”, Władysława Topolnickiego w „Klubie Kawalerów”, Pinokia w „Shreku”, Martwego Freda w „Spamalocie”, Hrabiego w „Lalce” oraz w spektaklach „Pchła Szachrajka” i „Błogosławieni”.

W grudniu 2014 roku znakomicie zaprezentował się w monodramie „Być jak Charlie Chaplin” autorstwa P. Wyszomirskiego.

Występuje w warszawskim Teatrze Syrena, gdzie bawi publiczność rolą Lalewicza w spektaklu „Hallo Szpicbródka” w reż. W. Kościelniaka. Współpracuje także z Teatrem 6. Piętro w Warszawie, gdzie można zobaczyć go w roli Fikandra w sztuce „Bromba w sieci” w reż. M. Wojtyszki. Występuje również w Centrum Kultury w Gdyni w spektaklu „Piaskownica” w reż. G. Chrapkiewicza.

Współpracował z teatrami: Wybrzeże w Gdańsku – Günther von Essenbeck w „Zmierzchu Bogów” (reż. G.Wiśniewski), Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni – Admirał rosyjski w „Zorbie” (reż. J. Szurmiej) oraz Operą Bałtycką w Gdańsku – Narrator w „Nie taki Straszny Dwór”. Dużym wyzwaniem była dla niego rola Angel w musicalu „Rent” w reż. A.Ozgi, grana w Operze na Zamku w Szczecinie.

W Teatrze Muzycznym w Gdyni zagrał również role: Chantal w „Klatce wariatek”, Lefou w „Pięknej i Bestii”, Ralpha w „Kiss me, Kate”, Barona w „Balu w Operze”, Filipa w „Francesco”, Bickle’a w „Footloose- wrzuć luz!”, Ucznia w „Ani z Zielonego Wzgórza” oraz w spektaklach „Fame”, „Być Marilyn”, „Roxi Bar” czy „My Fair Lady”. Podczas zagranicznych tournee teatru występował w Szwajcarii, Austrii, Niemczech i Luksemburgu w musicalach: „Jesus Christ Superstar”, „Hair”, „Prospero’s World” oraz „Kiss me, Kate”.

Wziął udział w filmach: „Ubu król” w reż. P. Szulkina, „Telewizja Solidarność” w reż. B. Łoszewskiego oraz „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reż. A. Krauzego. Zagrał też role w filmach kina niezależnego, między innymi: „Substytut”, „Dotyk pośredni”, „Kulawi”, „Południk zerowy” oraz „Słowik”. Można go było również zobaczyć w serialach „Sąsiedzi” TVP 2, „Ludzkie Sprawy” TVP 1 i „Krew z krwi” CANAL+.

Dwukrotnie wystąpił na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu – ze spektaklem „Roxi Bar” (2005r.) oraz musicalem „Spamalot” (2011r.). Był uczestnikiem koncertów „Śpiewający aktorzy” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz „Pamiętajcie o wulkanach” w ramach Trójmiejskiego Teatru Piosenki.

Zdobył zbiorową nagrodę na XIII Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie za udział w spektaklu „Roxi Bar” w reż. A. Kękuś.

Jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (2004 r.). W 2011 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki.