Jerzy Michalski Teatr Muzyczny

167817_117900011614680_6340592_n

 

Można zobaczyć go w rolach: Subiekta Lisieckiego w „Lalce” , Bedevere’a i Dennisa Galahada w „Spamalocie”, Fiedki w „Skrzypku na dachu” , „Chłopach”.

Zagrał również role: Księcia/Bestii w „Pieknej i bestii „, Dilera w „Fame-Sława” , Freddy’ego Eynsford- Hilla w „My Fair Lady”, Jezusa w „Jezus Christ Superstar”, Enjorlasa w „Les Miserables” , No Moe w „Pięciu Braciach Moe”, Janosika w spektaklu „Janosik, czyli na szkle malowane” , Willarda Hewitt’a w „Footloose-Wrzuć luz” , lisa w „Pinokiu”, Hortensio w „Kiss me Kate” . Występował też w : „Chicago” , „Evicie”, „Wichrowych wzgórzach”, „Hair”, „Quenn”, „Czarnoksiężniku z krainy Oz” , „Niesporach ludzmierskich”.

Występował w Galach Musicalowych „Night Fever” i „Memories… Vom West End zum Broadway”, zagrał Renee w „La Cage Aux Folles” i Fredericka Trumpera w „Chess” podczas tournee w Niemczech, Szwajcarii i Austrii oraz Jezusa w „Jesus Christ Superstar” w Bazylei. Zagrał również główną rolę Ondraska w międzynarodowej produkcji „Vichry”, a w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie tytułową rolę w „Janosiku”.

Urodził się 7.08.1974 r. w Gdańsku. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni (1997). Jest solistą Teatru Muzycznego, w zespole od 1997 r.

Jerzy Michalski na Facebooku

Jerzy Michalski w 2011 brał udział w koncercie „Śpiewający aktorzy”.