Edyta Janusz-Ehrlich Teatr Miniatura

11.01.20129.05.44_big

 Foto:Paweł Jóźwiak

Aktorka Teatru Miniatura w Gdańsku. Ukończyła Wydział Lalkarski białostockiego oddziału Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza. Zagrała m.in.: w „Monologach waginy” Ensler, Julię w „Pierwszej lepszej” Fredry. Spektakl „Monologi waginy”, który współtworzyła, otrzymał pierwszą nagrodę w dziedzinie teatru Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych Zdarzenia w Tczewie. Edyta brała również udział w projektach niezależnych: spektaklu ulicznym „Urodziny Infantki”, projekcie muzycznym „Pieśni wg Schulza”, etiudzie filmowej „Ankieta” oraz teledysku do piosenki „Kocham cię co chwilę” Pawła Osucha.

Pierwsza ważniejsza rola to rola dyplomowa: Clair w „Pokojówkach” J. Geneta w reż. M. Ehrlicha w Teatrze Na Plaży w Sopocie. Inne ważne role to: Julia w „Romeo i Julii” w reż. M. Ehrlicha, Karin/Julie w monodramie „Single story” w reż. A. Kochanowskiej (Teatr na Plaży, Sopot), Mordena w „Dzikich łabędziach” w reż. K. Jakóbczyk, Królowa Kakofonia w „Alicji w Krainie Czarów” w reż. J.J. Połońskiego, Matka w „Koralinie” w reż. W. Fełenczaka.

Poza aktorstwem jej drugą pasją jest śpiewanie. Bierze udział w projektach muzycznych, m.in. w spektaklu muzycznym „Karakonia” Pieśni wg Schulza” oraz najnowszym „Edite”.

Od 2011 bierze udział charytatywnie w corocznym koncercie „Śpiewający aktorzy” na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.