O koncercie

Z okazji XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już po raz szósty zapraszamy na niecodzienne wydarzenie artystyczne – uroczysty koncert „Śpiewający aktorzy”.

Celem tegorocznej Orkiestry jest zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

Jak zawsze koncert będzie się składał z dwóch części. W pierwszej z nich hasłami wiodącymi będą w tym roku: tolerancja, pokój, wolność. W czasach ogromnych niepokojów, wzajemnej niechęci i nienawiści, chcemy powiedzieć STOP agresji, patologiom politycznym i społecznym, ignorancji.

W części pierwszej koncertu usłyszymy: Grace Gospel Choir z Sopotu, Agnieszkę Kaczor z zespołem, Agatę Bykowską, Edytę Janusz-Ehrlich, Karola Drozda, Tomasza Więcka, Magdalenę Boć, Szymona Sędrowskiego, Saszę Reznikowa z Galą Audzejenką, Macieja Konopińskiego, Agatę Walczak. Zespołem muzycznym bedzie kierować Ignacy Jan Wiśniewski, aranżer wszystkich piosenek w tej cześci koncertu.

Skład zespołu:
Ignacy Jan Wiśniewski – instrumenty klawiszowe, aranżacje
Maja Miro Wiśniewska – flety
Maciej Sadowski – kontrabas, gitara basowa
Antoni Wojnar – perkusja
Maciej Sawczuk – gitary

Częśc druga, to tradycyjnie bogactwo artystycznych odsłon, z jakimi w piosence aktorskiej mieliśmy do czynienia w ostatnim sezonie/roku. W tej części zaprezentują się: Grace Gospel Choir z Sopotu, Michał Pasternak, Olga Barbara Długońska, Karol Drozd i Kaja Mianowana, Katarzyna Hołysz z Opery Bałtyckiej, Teatr Teorikon, aktorzy Teatru Miniatura we fragmentach z „Szopki za 2014 rok”, Słowiańska Dusza.

Koncert rozpocznie się o godz. 12.00. Część artystyczną zakończymy o godz.15.00. Następnie, tradycyjnie, odbędzie się licytacja. Wstęp – za wrzutę do puszki. Ponadto będzie loteria fantowa i niespodziewane niespodzianki.

Informacje na stronie Teatru Wybrzeże.

Organizatorami koncertu są: Teatr Wybrzeże i Fundacja Pomysłodalnia.

Wstęp: za wrzut do puszki.

Na tym koncercie nie może nikogo zabraknąć!

O honorowy patronat nad koncertem poprosiliśmy: Wojewodę Pomorskiego Ryszarda Stachurskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Sopotu Jacka Karnowskiego, Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.