10.01 Finał XXIV WOŚP w Teatrze Wybrzeże

Wielkimi krokami zbliża się szósta edycja koncertu „Śpiewający aktorzy” odbywającego się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże. Znowu będzie się działo!

Fot. B. Demska

 Fot. B. Demska

Termin: 10.01.2016 r., godz. 12.00
Miejsce: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże
Bilety: datek  na WOŚP

FB

Oficjalna strona koncertu

Organizatorzy: Teatr Wybrzeże, Fundacja Pomyslodalnia

Wolontariusze zarejestrowani w Gdynia dla Orkiestry reprezentujący Gdyńską Szkołę Społeczną.

Jak zawsze koncert będzie się składał z dwóch części. W pierwszej z nich hasłami wiodącymi będą w tym roku: tolerancja, pokój, wolność. W czasach ogromnych niepokojów, wzajemnej niechęci i nienawiści, chcemy powiedzieć STOP agresji i społecznej ignorancji.

W części pierwszej koncertu usłyszymy: Grace Gospel Choir z Sopotu, Agnieszkę Kaczor z zespołem: Agnieszką Brenzak, Tomaszem Gregorem i Maciejem Podgórzakiem, Agatę Bykowską, Edytę Janusz-Ehrlich, Karola Drozda, Tomasza Więcka, Magdalenę Boć, Szymona Sędrowskiego, Saszę Reznikowa z Galą Audzejenką, Macieja Konopińskiego, Agatę Walczak. Zespołem muzycznym bedzie kierować Ignacy Jan Wiśniewski, aranżer wszystkich piosenek w tej cześci koncertu.

Skład zespołu:
Ignacy Jan Wiśniewski – instrumenty klawiszowe, aranżacje
Maja Miro Wiśniewska – flety
Maciej Sadowski – kontrabas, gitara basowa
Antoni Wojnar – perkusja
Maciej Sawczuk – gitary

Częśc druga, to tradycyjnie bogactwo artystycznych odsłon, z jakimi w piosence aktorskiej mieliśmy do czynienia w ostatnim sezonie/roku. W tej części zaprezentują się: Grace Gospel Choir z Sopotu, Michał Pasternak, Olga Barbara Długońska, Karol Drozd i Kaja Mianowana, Katarzyna Hołysz -solistka Opery Bałtyckiej, Teatr Teorikon, aktorzy Teatru Miniatura we fragmentach z „Szopki za 2014 rok”, Słowiańska Dusza.

Koncert rozpocznie się o godz. 12.00. Część artystyczną zakończymy o godz.15.00. Następnie, tradycyjnie, odbędzie się licytacja. Wstęp – za wrzutę do puszki. Ponadto będzie loteria fantowa i niespodziewane niespodzianki.

Honorowy patronat nad koncertem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Prezydent Sopotu Jacek Karnowski oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

koncert do netu wersja ost

Może Ci się spodobać...