Śpiewający Aktorzy 2014: Łukasz Dziedzic

Uwodzicielskim barytonem aktor porwał publiczność.

Łukasz Dziedzic, aktor Teatru Muzycznego w Gdyni.

 

Pieśń o małym rycerzu z filmu „Przygody pana Michała” reż. Jerzy Hoffman

Muzyka: Wojciech Kilar

Słowa: Jerzy Lutowski.

Zespół w składzie: Ignacy Jan Wiśniewski – instrumenty klawiszowe, Rafał „Uhuru” Szyjer- gitary, Kazik Kaszubowski- gitara basowa, Paweł „Model” Osicki- perkusja/perkusjonalia
Sopot, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, 12 stycznia 2014

14.01.201422.56.26_big

  Foto. T. Wilary

Zabacz galerię zdjęć

Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni w klasie śpiewu Andrzeja Nanowskiego. Od 2005 r. jest solistą Teatru Muzycznego w Gdyni. Obecnie można go zobaczyć w: „Skrzypku na dachu” w roli Perczyka, „Chłopach” jako Młynarza, w „Klatce wariatek” jako Mercedes. W spektaklu „Shrek” wciela się w postać Lorda Farquaada oraz tytułowego Shreka.

Na swoim koncie ma również role: Harry’ego w „My Fair Lady”, Cogswortha (Pana Zegara) w spektaklu „Piękna i Bestia”, tytułową rolę we „Francesco”, Nicka w „Fame”, trenera Dunbara w „Footloose”, Piotra w „Jesus Christ Superstar”. Grał także w „Draculi”,  „Evicie” i „Wichrowych Wzgórzach”. Prezydent miasta Gdyni dwukrotnie nagrodził artystę: w 2007 roku za tytułową rolę Francesca w musicalu w reżyserii Wojciecha Kościelniaka oraz w 2011 roku za rolę Lorda Farquaada w spektaklu „Shrek”.

Jako solista Teatru Roma w Warszawie zagrał Javerta w „Les Miserables” (reż. W. Kępczyński) oraz Krolocka w „Tańcu wampirów” (reż. C. Baltus)- opiekę artystyczną nad tym przedstawieniem sprawował Roman Polański. Uczestniczył w nagraniu dwóch albumów: „Taniec wampirów” (partia Krolocka) zdobył  5 marca 2007 r  tytuł platynowej płyty. Drugi album, ‚‚Les Miserables” (partia Javerta), w 2011 także zdobył tytuł platynowej płyty.

Obecnie oprócz pracy w Teatrze Muzycznym w Gdyni gościnnie występuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, gdzie wciela się w rolę tytułowego Upiora w musicalu wszech czasów, czyli „Upiorze w operze”.

Strona na portalu Facebook

Może Ci się spodobać...