Ignacy Wiśniewski Quintet
Ignacy Jan Wiśniewski, fortepian/instrumenty klawiszowe
Rafał „Uhuru” Szyjer, gitary
Kazik Kaszubowski, gitara basowa
Paweł „Model” Osicki, perkusja/perkusjonalia
Marcin Janek, saksofon
Ignacy Jan Wiśniewski – Urodził się w Gdańsku. W latach 1992 – 2004 uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie fortepianu mgr Mariusza Trzebniaka. Był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fortepianowych.
Studiował w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.
W 2005 roku założył wraz ze studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku trio fortepianowe Fahrenheit Trio. Grając z zespołem zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej – Olesnica 2005, III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku w 2006, a w sierpniu 2008 Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach w Austrii.
W 2007 roku dwukrotnie został stypendystą Akademii Muzycznej w Villecroze we Francji, gdzie studiował w klasie kameralistyki prof. Emmanuela Axa oraz w klasie fortepianu solowego prof. Dominiqu’a Merlet.
W latach 2007-2008 studiował w Akademii Muzycznej w Hanoverze (Hochschule für Musik und Theater in Hannover) współpracując z prof. Beatrice Berthold, prof. Christopherem Oakdenem, prof. Zwi Menikerem, prof. Mattim Raekallio.
Podczas studiów koncertował zarówno solo, z Fahrenheit Trio jak i z orkiestrą w Anglii, Austrii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Polsce i USA.
Ignacy Wiśniewski jest absolwentem klasy fortepianu jazzowego prof. Włodzimierza Nahornego.
Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi m.in. ś.p. Emilem Kowalskim i Piotrem Lemańczykiem. Jest Współzałożycielem „Almost Jazz Group”, z którym w 2012 roku wydał płytę „Almost Jazz Group & Accordina”.
Jest współzałożycielem grupy HI&SIIG, z którą tworzy przedstawienia teatralne i projekty muzyki współczesnej. Współtworzy polsko –włoski projekt fortepianowy muzyki współczesnej.
Współpracuje z Teatrem Wybrzeże, Gdanskim Archipelagiem Kultury, Teatrem BOTO. Z Karolina Piechotą współtworzy projekt „Lady VIVI”. Jest kompozytorem muzyki do przedstawień teatralnych i filmów.
Z Michałem Jacaszkiem wykonuje koncertowo projekt „Glimmer”, z którym wystąpił na międzynarodowych festiwalach w Anglii, Belgii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Polsce, Szwecji, Rosji i USA.
Ignacy Wiśniewski prowadzi klasę fortepianu w prywatnej szkole muzyki rozrywkowej Musicollective.
Jest wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku gdzie prowadzi klasę fortepianu jazzowego oraz korepetycje z wokalistami musicalowymi.
Rafał „Uhuru” Szyjer - znany trójmiejski gitarzysta, pedagog, producent. Udzielał się w wielu projektach. Jego profesjonalnym debiutem była współpraca z Jurkiem Filarem (Nasza Basia Kochana) Współautor muzyki do filmów – w tym prezentowanym w TVP Kultura 4 words Kamili Chomicz.
Uczestniczył też w nagrywaniu ścieżki muzycznej-wraz z Jerzym Mazzollem (autor) i Markiem Pospieszalskim – do filmu dokumentalnego dla TVP „Słowa jak ściany” (jak kamienie?)
Producent muzyczny, aranżer i gitarzysta na doskonałej płycie Artura Dyro (Radio Gdańsk) gdzie wystąpił z plejadą nie tylko trójmiejskich muzyków (między innymi Maciek Sikała czy Ilona Damięcka) Udzielał się również na bardzo dobrze przyjętej płycie Tom Sawyer â Terrorist
Współproducent singla duetu Shyja.(z finalistą mam talent - Piotrem Lisieckim)
Założyciel (wraz z Adą Majdzińską) Uhuru Trio, z którym dał niezliczoną ilość koncertów – nie tylko w Polsce, a przez które przewinęło się mnóstwo świetnych muzyków (Michał SASIN Sasinowksi, Krzysztof Przybyszewski, Michał Ciesielski czy Tomek Antonowicz). Założyciel i dyrektor Gdańskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej MUSICOLLECTIVE.
Swoje umiejętności szlifował u takich gitarzystów jak Marcin Olak czy Maciej Grzywacz, w którego klasie był, po dostaniu w 2004 się na Akademię Muzyczną w Gdańsku (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej ) Abolwent Uniwersytetu Warszawskiego wydziału Socjologii i Filozofii
Organizator wielu -wysoko ocenianych – ogólnopolskich warsztatów gitarowych (w tym warsztaty promocyjne dla sieci EMPiK) Prywatny nauczyciel wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej-między innymi NERGALA.
Kazik Kaszubowski - gitarzysta basowy, muzyk sesyjny kompozytor i aranżer.W latach 90-tych XX w. udzielał się w czołowych trójmiejskich zespołach Gdańskiej Sceny Alternatywnej „Call System” „Garden Party” „Mayday”.
Obecnie współtwórca i uczestnik licznych projektów muzycznych o stylistyce : rock, pop, funk, jazz, blues, acustic i folk. Artysta o bardzo bogatej „wyobraźni i wrażliwości muzycznej” umożliwiającej innowacyjne i odmienne wykorzystanie gitary basowej. W latach 2006-2009r. współpracownik magazynu muzycznego „TOP GUITAR”.
Udziela lekcji gry na gitarze basowej w ramach autorskiego programu edukacyjnego „BASS FOR YOU” oraz -przede wszystkim- w nowatorskiej szkole muzyki rozrywkowej MUSICOLLECTIVE.pl.
Brał udział w nagrywaniu muzyki filmowej do filmu4 Words emitowanego kilkakrotnie w TVP KULTURA. W 2009 nagrywał u boku Ilony Gliwy, Maćka Sikały,Krzysztofa Przybyszewskiego,Rafała Szyjera, oraz innych doskonałych muzyków, autorską płytę Artura Dyro „Executive Summary”
Paweł Osicki „Model” -wszechstronny muzyk, wokalista, kompozytor, producent muzyczny. Uważany za jednego z najciekawszych i najkreatywniejszych perkusistów w kraju. Aktywny twórca muzyki do filmów, teatru, muzyk sesyjny, związany z wieloma wybitnymi twórcami z Polski. Twórca firmy produkcji muzycznych – Pusz. Członek grupy Pogodno, Yeshe, Sławek Jskułke – Reperkusje. Związany z wybitnym, nieżyjącym już trębaczem Andrzejem Przybielskim.
Dyskografia:
Pogodno „Wasza Wspaniałość”, 2010, nominacja do fryderyków 2010,
Pogodno „Plemnik”, 2011,
Andrzej Przybielski, Jacek Mazurkiewicz, Paweł Osicki Trio – „Tren Żałobny”,
Pusz – „Love” 2011,
Pusz – „Pąki białych róż” 2014
Związany jest z wieloma wybitnymi artystami z kraju i nie tylko. Współpracuje między innymi z: Jackiem Budyń-Szymkiewiczem, Sławkiem Jaskułke, Kev Fox (Anglia), Jerzym Mazzoll Mazzolewskim, Joanną Dudą, Antonim Ziut Gralakiem, grupą Bajzel, Andrzejem Przybielskim, Dariuszem Makarukiem, Piotrem Pawlakiem. Koncertował w kilkunastu krajach świata, na kilkuset scenach, w Polsce i zagranicą.
Marcin Janek - multiinstrumentalista, saksofonista (tenor, sopran, alt), a także klarnecista (klarnet, klarnet basowy) i flecista. Tajników muzyki jazzowej uczył się pod kierunkiem czołowych muzyków ogólnopolskiej sceny jazzowej (Leszek Możdżer, Maciej Sikała, Emil Kowalski, Wojciech Staroniewicz, Dariusz Herbasz), a nawet światowej (Eddie Daniels, Seamus Blake, Branford Marsalis). Główne zainteresowania to jazz mainstreamowy, jazz tradycyjny, free jazz, muzyka klasyczna, pop, rock, ale nie uznaje podziału na gatunki.
Współpracuje z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Współpracuje z Operą Bałtycką jako członek zespołu Tangueros Balticos Przemysława Treszczotki w spektaklu „Men’s dance”, project Tango Life, Bierze udział w projeckcie znanego saksofonisty Wojciecha Staroniewicza A-freak-an Project jako stały członek zespołu, Brał udział w warsztatach z: Seamusem Blake, Adam Makowicz, Leszek Żądło, Ravi Coltrane, Tyler Hornby,
Na stałe gra w orkiestrze Daniela Nosewicza White Tie, big bandach Jan Konop Big Band, Big Band Akademii Muzycznej w Gdańsku prof. Leszka Kułakowskiego z którymi zdobył wiele nagród (w tym pierwsze miejsca) w ogólnopolskich przeglądach big bandów, Grał na festiwalach: w Brukselii Hevelius Monstar z A-freak-an Project Wojciecha Staroniewicza poszerzonego o osobę Leszka Możdżera, Jazz w lesie, Gdańskie noce jassowe z Uhuru Trio, Komeda Jazz Festiwal z Big Bandem Leszka Kułakowskiego. W 2009 r. występował z własnym kwintetem jazzowym jako Marcin Janek Quintet na Festiwalu Jazz Jantar,
W latach 2007-2009 grał z zespołem jazzu tradycyjnego Riverboat Ramblers koncertując w kraju i za granicą, Artur Dyro Executive Summary, Współpracuje także ze znanym artystą, mistrzem muzyki klubowej Djem Tuse.
W latach 2009-2010 koncertuje z zespołem Quartesencja po Europie, Afryce, Ameryce Północnej i Południowej grając jako w zespole typu „show band” dla kompanii Silver Sea. Współpracował ze światowej klasy artystami takimi jak wokalista Norm Lewis (USA, Broadway), pianistka Judy Carmichael (USA), wokalistka Lorraine Brown (UK), Fra Fra Sound (Holandia), pianista Filip Wojciechowski, skrzypaczka Nicola Laud (UK), Ewa Uryga (PL), Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska.