Ignacy Wiśniewski Quartet

Ignacy Wiśniewski Quartet

Ignacy Jan Wiśniewski, fortepian/instrumenty klawiszowe

Rafał „Uhuru” Szyjer, gitary

Kazik Kaszubowski, gitara basowa

Paweł „Model” Osicki, perkusja/perkusjonalia

 ignacy wisniewski

Ignacy Jan Wiśniewski – Urodził się w Gdańsku. W latach 1992 – 2004 uczęszczał do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, w klasie fortepianu mgr Mariusza Trzebniaka. Był wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach fortepianowych.

Studiował w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

W 2005 roku założył wraz ze studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku trio fortepianowe Fahrenheit Trio. Grając z zespołem zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej – Olesnica 2005, III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku w 2006, a w sierpniu 2008 Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach w Austrii.

W 2007 roku dwukrotnie został stypendystą Akademii Muzycznej w Villecroze we Francji, gdzie studiował w klasie kameralistyki prof. Emmanuela Axa oraz w klasie fortepianu solowego prof. Dominiqu’a Merlet.

W latach 2007-2008 studiował w Akademii Muzycznej w Hanoverze (Hochschule für Musik und Theater in Hannover) współpracując z prof. Beatrice Berthold, prof. Christopherem Oakdenem, prof. Zwi Menikerem, prof. Mattim Raekallio.

Podczas studiów koncertował zarówno solo, z Fahrenheit Trio jak i z orkiestrą w Anglii, Austrii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Polsce i USA.

Ignacy Wiśniewski jest absolwentem klasy fortepianu jazzowego prof. Włodzimierza Nahornego.

Współpracował z wieloma wybitnymi muzykami jazzowymi m.in. ś.p. Emilem Kowalskim i Piotrem Lemańczykiem. Jest Współzałożycielem „Almost Jazz Group”, z którym w 2012 roku wydał płytę „Almost Jazz Group & Accordina”.

Jest współzałożycielem grupy HI&SIIG, z którą tworzy przedstawienia teatralne i projekty muzyki współczesnej. Współtworzy polsko –włoski projekt fortepianowy muzyki współczesnej.

Współpracuje z Teatrem Wybrzeże, Gdanskim Archipelagiem Kultury, Teatrem BOTO. Z Karolina Piechotą współtworzy projekt „Lady VIVI”. Jest kompozytorem muzyki do przedstawień teatralnych i filmów.

Z Michałem Jacaszkiem wykonuje koncertowo projekt „Glimmer”, z którym wystąpił na międzynarodowych festiwalach w Anglii, Belgii, Francji, Kanadzie, Niemczech, Polsce, Szwecji, Rosji i USA.

Ignacy Wiśniewski  prowadzi klasę fortepianu w prywatnej szkole muzyki rozrywkowej Musicollective.

Jest wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku gdzie prowadzi klasę fortepianu jazzowego oraz korepetycje z wokalistami musicalowymi.

 Rafal Szyjer

Rafał „Uhuru” Szyjer -  znany trójmiejski gitarzysta, pedagog, producent. Udzielał się w wielu projektach. Jego profesjonalnym debiutem była współpraca z Jurkiem Filarem (Nasza Basia Kochana) Współautor muzyki do filmów – w tym prezentowanym w TVP Kultura 4 words Kamili Chomicz.

Uczestniczył też w nagrywaniu ścieżki muzycznej-wraz z Jerzym Mazzollem (autor) i Markiem Pospieszalskim – do filmu dokumentalnego dla TVP „Słowa jak ściany” (jak kamienie?)

Producent muzyczny, aranżer i gitarzysta na doskonałej płycie Artura Dyro (Radio Gdańsk) gdzie wystąpił z plejadą nie tylko trójmiejskich muzyków (między innymi Maciek Sikała czy Ilona Damięcka) Udzielał się również na bardzo dobrze przyjętej płycie Tom Sawyer â€“ Terrorist

Współproducent singla duetu Shyja.(z finalistą mam talent  - Piotrem Lisieckim)

Założyciel (wraz z Adą Majdzińską) Uhuru Trio, z którym dał niezliczoną ilość koncertów – nie tylko w Polsce, a przez które przewinęło się mnóstwo świetnych muzyków (Michał SASIN Sasinowksi, Krzysztof Przybyszewski, Michał Ciesielski czy Tomek Antonowicz). Założyciel i dyrektor Gdańskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej MUSICOLLECTIVE.

Swoje umiejętności szlifował u takich gitarzystów  jak Marcin Olak czy Maciej Grzywacz, w którego klasie był, po dostaniu w 2004 się na Akademię Muzyczną w Gdańsku (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej ) Abolwent Uniwersytetu Warszawskiego wydziału Socjologii i Filozofii

Organizator wielu -wysoko ocenianych – ogólnopolskich warsztatów gitarowych (w tym warsztaty promocyjne dla sieci EMPiK) Prywatny nauczyciel wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej-między innymi NERGALA.

 Kazik Kaszubowski

Kazik Kaszubowski - gitarzysta basowy, muzyk sesyjny kompozytor i aranżer.W latach 90-tych XX w. udzielał się w czołowych trójmiejskich zespołach Gdańskiej Sceny Alternatywnej „Call System” „Garden Party” „Mayday”.
Obecnie współtwórca i uczestnik licznych projektów muzycznych o stylistyce : rock, pop, funk, jazz, blues, acustic i folk. Artysta o bardzo bogatej „wyobraźni i wrażliwości muzycznej” umożliwiającej innowacyjne i odmienne wykorzystanie gitary basowej. W latach 2006-2009r. współpracownik magazynu muzycznego „TOP GUITAR”.

Udziela lekcji gry na gitarze basowej w ramach autorskiego programu edukacyjnego „BASS FOR YOU” oraz -przede wszystkim- w nowatorskiej szkole muzyki rozrywkowej MUSICOLLECTIVE.pl.

 

Brał udział w nagrywaniu muzyki filmowej do filmu4 Words emitowanego kilkakrotnie w TVP KULTURA. W 2009 nagrywał u boku Ilony Gliwy, Maćka Sikały,Krzysztofa Przybyszewskiego,Rafała Szyjera,    oraz innych doskonałych muzyków, autorską płytę Artura Dyro „Executive Summary”

 Pawel Osicki

 

Paweł Osicki „Model” -wszechstronny muzyk, wokalista, kompozytor, producent muzyczny. Uważany za jednego z najciekawszych i najkreatywniejszych perkusistów w kraju. Aktywny twórca muzyki do filmów, teatru, muzyk sesyjny, związany z wieloma wybitnymi twórcami z Polski. Twórca firmy produkcji muzycznych – Pusz. Członek grupy Pogodno, Yeshe, Sławek Jskułke – Reperkusje. Związany z wybitnym, nieżyjącym już trębaczem Andrzejem Przybielskim.

 Dyskografia:

Pogodno  „Wasza Wspaniałość”, 2010, nominacja do fryderyków 2010,
Pogodno  „Plemnik”,  2011,
Andrzej Przybielski, Jacek Mazurkiewicz, Paweł Osicki Trio – „Tren Żałobny”,
Pusz – „Love” 2011,

Związany jest z wieloma wybitnymi artystami z kraju i nie tylko. Współpracuje między innymi z: Jackiem Budyń-Szymkiewiczem, Sławkiem Jaskułke, Kev Fox (Anglia), Jerzym Mazzoll Mazzolewskim, Joanną Dudą, Antonim Ziut Gralakiem, grupą Bajzel, Andrzejem Przybielskim, Dariuszem Makarukiem, Piotrem Pawlakiem. Koncertował w kilkunastu krajach świata, na kilkuset scenach, w Polsce i zagranicą.