Sebastian Münch

Dołączył do Zespołu Teatru z dniem 1 stycznia 2010 r. Wystąpił w „KONCERCIE SYLWESTROWYM” oraz w „KONCERCIE SYLWESTROWYM NA BIS”. W musicalu „LALKA” gra rolę Henryka Szlangbauma, w „SPAMALOT”

W swoim dorobku ma partię Boba w „The old maid and the thief” G-C. Menottiego w reż. D. Kolak (AM Gdańsk, Opera Nova Bydgoszcz, 2009),  rolę Puka w „Śnie Nocy letniej” W. Szekspira w reż. A. Baranowskiej (AM Gdańsk, 2008), partię Papagena w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta w reż. D. Paradowskiego (Gdańska Opera Kameralna, 2007), rolę Makbeta w „Makbecie” W. Szekspira w reż. J. Bogackiej (AM Gdańsk, 2006), rolę George’a w „Kto się boi Wirginii Woolf” E. Albee’go w reż. J. Bogackiej (AM Gdańsk, 2005), rolę Garcina w „Przy drzwiach zamkniętych” J.P.Sartre’a w reż. R. Jaśniewicza (2000).
W latach 2004-2008 brał udział w Festiwalu Schlossfestspiele w Schwerinie.

W latach 2000-2009 brał udział w koncertach m.in. w: Filharmonii Pomorskiej im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Operze Nova w Bydgoszczy, Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Sali Muzycznej Pałacu Opatów w Oliwie, Dworku Sierakowskich w Sopocie, w Republice Mołdawskiej (Kiszyniów), Rumunii (Bukareszt) i wielokrotnie w Niemczech (Bremen, Schwerin).

Jest Gdańszczaninem. Ukończył Wydział Wokalny Akademii Muzycznej w Gdańsku (2009), Wydział Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku (2003) oraz Technikum Technologii Żywienia w Gdańsku (2000).

Opanował grę na fortepianie, gra także w siatkówkę, biega. Interesuje go teatr. Zna język angielski, niemiecki i włoski.

Bierze udział w spektaklach:

za: www.muzyczny.org

Sebastian Munch podczas koncertu zaśpiewa The impossible dream (Don Kichot)