Śpiewający Aktorzy 2014: Renia Gosławska

Kolejna wykonawczyni niezapomnianego koncertu w Sopocie.

 

Renia Gosławska, Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni

Można zobaczyć ją rolach: Ilse w „PRZEBUDZENIU WIOSNY”, Ślepej Myszki w „SHREKU”, Betty Rizzo w „GREASE”, Izabeli Łęckiej w „LALCE”, Pacyfiki we „FRANCESCO” oraz w”TANGO NUEVO”, „MAŁY KSIĄŻĘ”, „MY FAIR LADY” i „SKRZYPKU NA DACHU”, „PINOKIU”.Wystąpiła również jako Carmen w „FAME – SŁAWA”, Urleen w „FOOTLOOSE – WRZUĆ LUZ!”, June, Hunyak i Liz w „CHICAGO”, Bianka/Lois Lane w „KISS ME, KATE”, Śmierć i Lisawa w „Janosiku, czyli Na szkle malowane” oraz w spektaklach: „Dracula”, „Klatka wariatek”, „Roxi Bar”, „Wichrowe Wzgórza”, „Scrooge”.

Realizatorka autorskiego projektu „Błogosławieni… Pieśni gospel”, za który otrzymała teatralną Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni. Asystent reżysera przy spektaklu „Roxi Bar”.

Aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 r.

Zagrała również Maureen w „Rent” i Smarkulę w „West Side Story” na scenie Opery na Zamku w Szczecinie i Angelikę w „Pierścieniu i Róży” w Teatrze Miniatura w Gdańsku.Brała udział w Sopot Festiwal 2006 jako aranżer i wykonawca. Uczestniczyła w programie „Przebojowe Polki”.Wystąpiła w serialach: „Sąsiedzi”, „Lokatorzy”, „Magiczne drzewo”.Pochodzi z Międzyrzecza. Ukończyła Liceum Muzyczne im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie. Jest kierowniczką muzyczną grupy teatralnej Chórraa.

Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni (2005).Jej hobby to muzyka gospel i pomoc innym.

W 2010 dostała nagrodę publiczności na III Festiwalu Teatrów Muzycznych za rolę Izabeli Łęckiej w „LALCE”. W 2012 roku otrzymała Nagrodę Teatralną Prezydenta Miasta Gdyni za kreację aktorską w spektaklu „TANGO NUEVO”.

Strona aktorki na stronie Teatru Muzycznego w Gdyni

Profil aktorki na portalu Facebook

Niebo jest gdzie indziej

Muzyka: Renia Gosławska

Słowa: Magdalena Kajtoch

Akompaniament: Ignacy Jan Wiśniewski

Scena Kameralna Teatru Wybrzeże w Sopocie, 12 stycznia 2014

05.02.201410.31.52_mini

Może Ci się spodobać...